Umut Oran

Otuz yılı aşan bir süre önce, bir elin parmakları kadar çalışma arkadaşımla 1992’de yola çıkarken ortaya koyduğumuz hedefler, kendimize verdiğimiz sözler vardı.

Ne mutlu bize ki Türkiye için çalıştık, Anadolu’da yerinde iş, aş ve sosyal barış için yatırım yaptık. 30+ yıl boyunca birlik, beraberlik, dayanışma, paylaşma içerisinde disiplinli ve çok çalışarak koyduğumuz hedeflere de ardı ardına ulaştık, dünyaya açıldık.

Standartlarımızı Avrupa’nın, Dünya’nın seviyesine getirdik. Daha Avrupa’da bile yaygın değilken biz; üretimin aynı zamanda çevreyle, canlılarla ve bölgede yaşayan halkla uyumlu olması ve her konuda sürdürülebilirliğin esas alınması gerektiğini temel prensip olarak kabul ettik ve uyguladık.

Önce insan, canlı ve çevre bilinciyle asla vazgeçmeyeceğimiz prensiplerimiz;
• Müşteri memnuniyeti
• Çalışan memnuniyeti
• Tedarikçi memnuniyeti
• Kamu memnuniyeti

Ancak elde ettiğimiz tüm başarılara rağmen “değişimin gerçek güç” olduğunu da aklımızdan hiç çıkarmadık. Böylece 2010 yılında, Türkiye’nin hiç alışık olmadığı ama gelecekte çok daha yaygınlaşacağına inandığımız yepyeni bir modele geçerek tüm yetki ve sorumluluğu şirket çalışanlarına ve onlardan oluşan Yönetim Kurulu’na devrettik. Böylece katılımcılığın, paylaşmanın ve dayanışmanın iş hayatında da gerçekleştirilebileceğini herkese göstermiş olduk ve çalışanın kendi kendini yönettiği bir kurum olduk.

Otuz yılı devirdiğimiz bu günlerde Domino Tekstil’i bir sonraki yıllara taşıyacak değişimlerin, stratejik dönüşümlerin çalışmalarını yapıyoruz. İnsanı, çevreyi ve sürdürülebilirliği asla unutmadan, ülkemize olan sorumluluğumuzun bilincinde olarak yönümüzü Endüstri 4.0 ve dijital teknolojideki devrime çeviriyoruz. Güzel Türkiye’mize nice 30 yıllar hizmet edebilmek için yeni modeller arıyoruz. Hem yönetim hem üretim süreçlerimizde sürdürülebilirliği, saydamlığı, izlenebilirliği, hesap verebilirliği, güvenirliği, kendi kendini kontrol etme bilinci ve sorumluluğunu esas alıyoruz.

Geçmişten aldığımız güçle Domino Tekstil’i yepyeni ufuklara ve daha güzel bir geleceğe ulaştırmak için çalışırken tüm ekip arkadaşlarımla birlikte inancımızı bir kez daha yineliyoruz:
“Geleceğe ancak değişimin gücüne inananlar yön verecektir!”

“Değişim ileriye yönelik dönüşüm ve gelişimle evrilirse o zaman anlam kazanır”

Bu vesileyle bize inanan, güvenen ve destek veren herkese tek tek teşekkür ediyoruz.

Daha iyi bir Dünya mümkün
Daha iyi bir Türkiye mümkün
Daha iyi bir Domino mümkün…
Yolumuz açık olsun.
Umut Oran